הצרכים והציפיות מבית מגורים משתנים מאד לאורך תקופות החיים של משפחה. אין להשוות את הצרכים של זוג צעיר לצרכים של משפחה עם ילדים או של הורים מבוגרים שילדיהם פרחו מן הקן… אז מה ניתן לעשות?!  איך אפשר להתאים את הבית לכל אחד משלבי החיים של המשפחה?!
ודאי תשמחו לשמוע שיש לבעיה הזו פתרון פשוט: תכנון של בית מגורים גמיש.
בית מגורים גמיש הוא כמו 'אקורדיון'- ניתן להגדיל אותו או 'לכווץ' אותו לפי הצרכים המשתנים של המשפחה.  יותר מזה- ניתן בקלות לשנות את הסידור הפנימי של הבית, כדי להתאים אותו לצרכים המשתנים של המשפחה.
כל מה שצריך זה להשקיע מחשבה מעמיקה בשלב התכנון, ועל ידי כך להתכונן לעתיד.

לא ניתן להסביר את כל התורה על רגל אחת, אבל להלן כמה נושאים שאני מתייחסת אליהם כשאני מתכננת בית גמיש: מיקום הממ"ד, אפשרות לניתוק אחד (או יותר) מחדרי השינה משאר הבית, הכנות לתוספת קומה שניה או קומת גג, הכנות למרתף או לקומת עמודים, הכנות לתוספת חדר רחצה, מיקום מערכות חשמל ואינסטלציה של הבית כך שלא יפגעו במקרה של שינוי…

לתכנון של בית מגורים גמיש, יש יתרונות רבים, (בנוסף להתאמה לצרכים המשתנים):
1. העלאת ערך הבית במכירה, והגדלת קהל הקונים.
לעיתים קורה שמוכרים את הבית ו/או שבונים את הבית מלכתחילה לצורך השקעה. במקרה כזה, בית שמתאים את עצמו לדייריו- הוא בית שערכו גדול יותר, והסיכוי שימצא מי שהבית מתאים לו בדיוק- הוא סיכוי גבוה מאד.
2. חסכון כספי אדיר- גם בבניה עצמה וגם במקרה של שיפוץ עתידי.
בבניה עצמה חלק מהחומרים שמשתמשים בהם הם חומרים קלים וזולים יותר. בנוסף, אם רוצים להרחיב את הבית ו/או לשפץ ולשנות אותו- הבית הוא כבר מותאם לכך ולכן העלויות הן קטנות בהרבה, והשיפוץ מתאפשר בקלות ובזול.
3. שימוש בבית כמקור הכנסה, במקביל למגורים בו.
תכנון גמיש של הבית מאפשר לחלק אותו בקלות, כך שניתן לשכן בבית גם דיירי משנה, ובכך להקל בעול המשכנתה ו/או להרוויח כסף, בתקופות שבהן אין צורך בכל הבית.
4. אפשרות עבודה מהבית.
ניתן להסב חלק מהבית לאזור עבודה- משרד, קליניקה או סדנה. על ידי תכנון גמיש ניתן לחסוך שכירות של מקום עבודה, או שניתן להרוויח כסף על ידי השכרת אזור העבודה.

חשוב לזכור- בית גמיש מאפשר לכם לקבל מקסימום תמורה לכסף שלכם, כי זה בית חסכוני שישמש אתכם לאורך זמן.

אשמח להסביר ולפרט עוד על הרעיון של תכנון בית גמיש.
מוזמנים לתאם פגישה בעמוד 'צור קשר'…