tahl.goren.arch@gmail.com

052-8345799

מעצבת פנים

 

 

כל מה שצריך לדעת על עבודתה של מעצבת פנים

משרדנו מעניק כתובת אחת מקצועית ואיכותית לשירותי אדריכלית ומעצבת פנים. במאמר הבא יוסבר על תפקידה של מעצבת פנים, איך לבחור מעצבת פנים מומלצת ומדוע כדאי לבחור במשרד אדריכלים שמספק שירותי עיצוב פנים.

 

תפקידה של מעצבת פנים

בעוד אדריכל אחראי על עיצוב הבית עצמו מבחינה חיצונית ופנימית, תפקידה של מעצבת פנים למלא את החללים השונים בבית עם בחירה של פריטי ריהוט, צבעים, גופי תאורה, תריסים, ציוד ומתקנים שונים וכדומה. העיצוב מעניק חיות לבית חדש או משופץ באופן שמספק מענה מתאים לבעליו, הן מבחינה פרקטית והן מבחינה אסטטית.

למעשה מדובר בתחום דינמי היכול לשנות את חזותו של בית מספר פעמים לאורך חיי משפחה שגרה בו. דינמיות זו דורשת ממעצבי הפנים רמה גבוהה של יצירתיות, לצד הכרות עם מגמות עיצוב עכשוויות, חומרי גלם וטכנולוגיות מתקדמים. כל זאת במטרה לעצב את הבית באופן יפה, יעיל ועכשווי, עם פריטים כמה שיותר איכותיים, בטוחים ונוחים לשימוש ועמידים.

כמו כן מעצב פנים נדרש להיות קשוב לצורכי לקוחותיו ולהביאם לכדי ביטוי בתוצרים הסופיים, עם עיצוב של בית המתאים לאופי הדיירים ואורח חייהם ולסגנון העיצוב המועדף עליהם.

הצורך בשירותיה של מעצבת פנים

בישראל שירותי עיצוב פנים הינם יחסית חדשים, ובעבר אנשים מהשורה בדרך כלל עיצבו את ביתם במו ידיהם, בעוד שעיצוב פנים נחשב כשירות מותרות של עשירים. עם זאת בעשורים האחרונים פני הדברים השתנו, רמת החיים בארץ עלתה וכך במקביל עלו המודעות  לנושא והסטנדרטים של עיצוב חללי הבית. כך בימינו אנשים מבקשים ליהנות מבית מעוצב על כל פרטיו, בין אם מדובר בסלון, מטבח, חדר שינה חדרי ילדים, חצר הבית וכדומה.

נתונים אלו הובילו לכך שלאדם ממוצע אין את הכישורים הנדרשים לעיצוב נכון של ביתו, באופן שאינו נראה כמו גיבוב מקרי של פריטים, ואשר מספק מענה איכותי ומרשים, המשרת צרכים אסטטיים ופרקטיים כאחד. צורך זה מסופק על ידי מעצבי פנים מקצועיים כמשרדנו, המציעים בימינו את שירותיהם הבכל רחבי הארץ.

שירות החוסך בעלויות

עוד סיבה לבחור בשירותי מעצבת פנים מקצועית נובעת מהעובדה שהשקעה בשירות זה  בסיכומו של דבר יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. החיסכון בנובע מכמה סיבות הכוללות:

 

 • יצירת תוכנית עבודה מדויקת עם כתב כמויות ומפרט טכני ברורים, מונעת רכישה של מוצרים חומרים מיותרים, וכן היא מאפשרת קבלת הצעות מחיר מדויקות מספקים ואנשי מקצוע שונים.
 • תהליך עיצוב פנים מסודר מקטין באופן משמעותי מצבים של טעויות מהותיות העולות הרבה מאוד כסף, גורמות למפח נפש וגוזלות הרבה זמן ומשאבים יקרים.
 • תהליך עבודה מסודר מאפשר לחזות את העלות הסופית של העבודות וכך לעמוד במסגרות תקציב נתונות ללא חריגה משמעותית מהן.
 • עם מסגרת תקציב ידועה ופירוט מחירים של חומרים ומוצרים נדרשים ניתן לסדרם לפי סדרי עדיפויות.
 • הכרות של מעצבת פנים עם ספקים ואנשי מקצוע מאפשרת לבחור גורמים איכותיים, אמינים ומומלצים המציעים שירותיהם ומוצריהם עבור מחירים משתלמים, וכן מעניקים שירות אמין ללא עיכובים בלוחות זמנים, קבלה מדויקת של סחורות ומוצרים ללא טעויות. כמו כן שירות זה חוסך לכם הרבה זמן יקר באיתור אנשי מקצוע וספקים מומלצים בשוק.

 

אילו כישורים נדרשים ממעצבת פנים

בכדי להצליח בעבודה כמעצבת פנים ישנם מספר כישורים שחשוב שיהיו לאשת המקצוע:

 • הכשרה -הכשרה רלוונטית בתחום עם הכרות מעמיקה בנושאי תכנון ועיצוב אדריכלי ועיצוב פנים, לצד הכרות עם מגמות עיצוב עדכניות, טכנולוגיות וחומרים חדשים.
 • חוש אסטטי- מעצב פנים נדרש בחוש אסטטי גבוה, עם ראיה מרחבית מעולה ויכולת לשלב בתוך מרחב חומרים, צבעים ומרקמים שונים.
 • יצירתיות- מעצב פנים נדרש גם לרמה גבוהה של יצירתיות, עם יכולת לחשוב מחוץ לקופסא ולספק מענה נכון וייחודי לכל מרחב ולכל לקוח.
 • יחסי אנוש- מעצבת פנים טובה הינה אחת שיש לה יכולת להקשיב ללקוחות שלה, לגרום להם להסביר רצונות וצרכים שונים ולספר אודות החלומות שלהם, וכן להבין רצונות וצרכים אלו ולדעת כיצד לממשם במציאות. בנוסף, לכל אורך התהליך מעצבת מקצועית תעניק ללקוחות שלה ליווי ויחס אישי אדיב וקשוב, ותשתף אותם בכל שלב ובכל התלבטות שעולה.

 

לתרגם את רצון הלקוחות

מעצבת פנים מומלצת הינה אשת מקצוע מנוסה שקשובה לרצונות של לקוחותיה ויודעת לתרגמם לכדי מציאות בצד היעיל והיפה ביותר, עם פתרונות מתקדמים המשלבים טכנולוגיות וחומרים עכשוויים שונים. לשם כך כל תהליך עבודה של מעצבת פנים מתחיל מפגישה על לקוחותיה בחלל אותו רוצים לעצב, עם הקשבה והבנה של הרצונות והחלומות שלהם המשלבים צרכים פרקטים, לצד העדפות אסטטיות ועם עמידה במסגרות תקציב נתונות.

נתונים אלו מתורגמים על ידי המעצבת לכדי רעיונות ריאליים, המבוססים על מדידות ובחינה מדוקדקת של המרחב המעוצב. הרעיונות שהתקבלו מוצגים בפני הלקוח כסקיצות עם שרטוטים והדמיות תלת ממד. הלקוח עובר על הרעיונות עם המעצבת ויחד נבחרת תוכנית עבודה סופית הכוללת בתוכה בין היתר בחירת צבעים לבית, בחירת פריטי ריהוט ואופן הצבתם בחלל, בחירה של גופי תאורה, פריטי טקסטיל וכדומה. לא אחת בחירה ורכישה של מוצרים חומרי גלם מבוצעת בסיוע של מעצבת פנים. בהמשך נקבעים לוחות זמנים לביצוען של העבודות השונות, ונבחרים עבורן אנשי מקצוע אשר המעצבת מפקחת אחר עבודתם.

 

עיצוב המרחב כמכלול

מעצבת פנים מקצועית תתייחס בעבודתה אל הבית אותו היא מעצבת כמכלול אחד, עם סגנון, חומרים וצבעים העוברים כחוט השני בכל חדריו. המכלול נוצר על ידי גיבוש של קו עיצובי שעונה להעדפות בעלי הבית, היכול למשל להיות מושפע מסגנון מודרני, כפרי, קלאסי, עכשווי, וינטאג', אורבאני ועוד.

גישה זו מובילה לכך שפריטי הבית השונים מתכתבים אחד עם השני וכך יוצרים מרחב הרמוני שנעים לחיות בו. הרמוניה זו מתקבלת למשל על ידי בחירה בשניים עד שלושה גוונים עיקריים המפוזרים בחללי הבית. כמו כן היא נוצרת על ידי בחירת חומרים מתאימים לסגנון עיצוב נבחר, כמו עץ לבית כפרי או זכוכית לבית מודרני, וכדומה.

כל זאת לצד טיפול בכל פרט בבית בנפרד, עם בחינת מיקומו הנכון ויחסיו עם פריטים נוספים הסובבים אותו. וכן עם יצירה של נקודות עניין במרחבים השונים, שיש להם קשר לקו העיצוב הכללי ושתומכים בחזות הכללית של החדר. נקודות עניין יכולות למשל להיות תמונה מרשימה, פריט ריהוט ייחודי, טפט או קיר בצבע אחר, פיסול באור ועוד.

 

תהליך עבודה מאורגן ומסודר

עם מעצבת פנים מקצועית כל הנושא של עיצוב והלבשת הבית מנוהל באופן מסודר, יעיל ומקצועי. הניהול מתבסס על תוכנית עבודה מסודרת ומפורטת לכל צורכי עיצוב הבית ושלבי העבודות עבורם. כמו כן המעצבת תלווה את העבודות עצמן ותוודא שהן מתנהלות כראוי בהתאם לתוכניות וללוחות זמנים שנקבעו. היא תעביר הנחיות לאנשי המקצוע השונים, וכן תהווה גורם מחבר ביניהם ובין העבודות השונות שהם מבצעים. בנוסף המעצבת מסייעת ללקוחות שלה ברכישה נכונה של חומרים ורהיטים לבית באופן יעיל ונכון, וללא חריגה ממסגרות תקציב. כך למעשה קטן באופן משמועתי הסיכוי לטעויות בהליכי עיצוב הבית היכולים לעלות בהרבה מאוד כסף וזמן.

 

בחירת מעצבת פנים מומלצת

בגין הביקוש הרב לעיצוב פנים, יש בשוק של ימינו מבחר גדול של מעצבות . יחד עם זאת מעצבות אלו אינן זהות בכישוריהן והכשרתן. ובכדי למצוא מעצב פנים מומלצת ישנם מספר פרמטרים שצריך לב אליהם הכוללים:

 • המלצות- כמו בכל תחום אחר בחיפוש אחר מעצבת פנים יש לחפש אחר המלצות עבורה. המלצות אלו יכולות להיות מפה לאוזן, מאנשים שעבדו עם המעצבת וממליצים על שירותיה. כמו כן ניתן למצוא המלצות וחוות דעת אודות מעצבות פנים באתרים רלוונטיים באינטרנט וברשתות חברתיות. בנוסף ניתן לבקש המלצות ממעצבת פנים עצמה מלקוחות לשעבר שלה ולהבין את מידת שביעות הרצון שלהם משירותיה, מידת זמינותה, רמה מקצועית וכמובן שביעות רצון מתוצאות סופיות שהתקבלו.
 • תיק עבודות- לכל מעצבת פנים יש סגנון עבודה משלה הניכר בעבודות אותן ביצעה בעבר. לכן תתכן מעצבת פנים שעבור אדם אחד תהיה מושלמת ועבור אחר כלל לא תתאים. כפועל יוצא מכך חשוב לבדוק שעבודת מעצבת הפנים מתאימה לכם, לעיין בתיק העבודות שלה ואף לגשת ולבחון עבודות ספציפיות מקרוב.
 • אזור עבודה – עדיף לבחור במעצבת פנים הפועלת בסביבת ביתכם. קירבה זו תהפוך את שירותי המעצבת להרבה יותר זמינים  ונגישים. כמו כן מעצבת הפועלת באזור מגוריכם תכרי היטב את תנאי האזור ותבחר עבורם פריטי עיצוב מתאימים. כך למשל, יש הבדל בין עיצוב בית באזור חם ולח בקרבת הים לבין עיצוב בית באזור הררי, קריר וממוזג.
 • רמת זמינות- לצד קרבה גיאוגרפית בחרו במעצבת פנים המציגה רמה גבוהה של זמינות ללוות את פרויקט עיצוב ביתכם. רמה גבוהה של זמינות ניכרת ביכולת ללוות את שלבי עבודות העיצוב, להגיע כמה שיותר מהר במקרה של בעיות, להיפגש עם בעלי מקצוע, ללוות אתכם ברכישת מוצרים חומרים, וכדומה.
 • ניסיון- כדאי לחפש אחר מעצבות פנים מנוסות שיש מאחוריהן שורה ארוכה של לקוחות. ניסיון זה יבוא לכדי ביטוי בהכרות רחבה ומעמיקה עם צרכי עיצוב שונים, ויכולת לספק פתרונות מקוריים לצרכים שונים. כמו כן למעצבת מנוסה תהיה הכרות מגוון סגנונות עיצוב, טרנדים, מגמות, חומרים וטכנולוגיות עכשוויים.
 • עניין של כימיה- מעבר להכל חשוב לבחור במעצבת פנים שיש לכם תקשורת טובה עימה, אותה יש לבחון כבר בפגישת הכרות ולשים לב אם נוח ונעים לכם עם המעצבת, באם היא קשובה ומבינה את החלומות והצרכים שלכם, ואם הפתרונות שהיא מציעה מתאימים לכם. תקשורת טובה זו תבטיח קבלת תוכנית עיצוב שמתאימה לכם, לצד תהליך עבודה נעים ומספק, עם תחושה שיש גורם קרוב, נעים וזמין לשמוע את הבקשות, שאלות והתהיות שלכם.
 • מחיר- חפשו אחר מעצבת פנים המציעה שירותיה עבור מחיר הוגן, שאינו הרבה יותר גבוה או נמוך מהממוצע במשק. מחיר גבוה במיוחד לאו דווקא מעיד על טיב עבודת המעצבת אלא יותר על השם שהמשרד שלה בנה. מצד שני אם מעצבת המציעה שירותיה עבור מחיר מאוד נמוך יש להטיל ספק ברמת המקצועיות והניסיון שלה בתחום.
 • מעצבת ואדריכלית- במרבית המקרים ההמלצה היא לבחור במעצבת פנים שהיא גם אדריכלית וכך לזכות תחת קורת גג במענה שלם לכל צורכי עיצוב ותכנון הבית.

 

מעצבת פנים שהיא גם אדריכלית

בחירה בשירותי מעצבת פנים שהיא גם אדריכלית כפי שמציע משרדנו, הינה ללא ספק החבילה הטובה ביותר. חשוב להבין כי עיצוב פנים ואדריכלות הינם תחומי עיסוק הקשורים אחד בשני, ויתרה מכך עיצוב פנים הינו למעשה תחום הקשור לעולם האדריכלות. בעת תכנון ועיצוב בית יש חשיבות רבה ליצירת שפה אחידה בין ההיבט האדריכלי להיבטי העיצובי של המרחב, וכך להבטיח קבלת מרחב המספר את אותו סיפור באופן אחיד ונכון.

לכן יש חשיבות רבה להתאמה בין מעצב פנים לאדריכל הנדרשים לסינרגיה, והדרך הטובה ביותר להשיג אותה על ידי בחירת אשת מקצוע החובשת את שני הכובעים, שהיא גם אדריכלית וגם מעצבת פנים. כך תוכלו להבטיח אחידות בין תוכניות אדריכליות לתוכניות של עיצוב פנים הבית המבוצעות באופן הנכון ביותר. כמו כן תחסכו לעצמכם התעסקות עם שני אנשי מקצוע ותבטיחו תהליך עבודה מקצועי ושלם בכל אחד משלבי בניית הבית ועד שלבי גימורו, עיצובו והלבשתו.